در انستیتو پاستور ایران:

طراحی کیت تشخیص امیکرون

طراحی کیت تشخیص امیکرون

به گزارش بیست و یکم رئیس انستیتو پاستور ایران اعلام نمود: امروز نخستین مورد واریانت امیکرون به روش توالی یابی در انستیتو پاستور ایران مورد تایید قرار گرفت.به گزارش بیست و یکم به نقل از وزارت بهداشت، دکتر علیرضا بیگلری اظهار داشت: با عنایت به شیوع واریانت امیکرون در برخی از کشورهای جهان، آزمایشگاه مرجع کووید ۱۹ در انستیتو پاستور ایران کیت ویژه تشخیصی این واریانت را طراحی و در میان برخی از آزمایشگاه های منتخب شبکه ملی آزمایشگاه های کووید ۱۹ کشور که شامل بیشتر از ۵۰۰ آزمایشگاه است، توزیع کرد.
وی در ادامه اضافه کرد: پس از دریافت نمونه های مشکوک، کار توالی یابی را انجام شد که امروز بامداد نخستین مورد واریانت امیکرون به روش توالی یابی در انستیتو پاستور ایران مورد تایید قرار گرفت. با عنایت به تایید این مورد امیدواریم که با رعایت پروتکل ها و تدوین سیاست های صحیح بتوانیم شاهد آن باشیم که با عنایت به حجم خیلی خوب واکسیناسیونی که در کشورصورت گرفته است با این واریانت به صورت جدی مقابله خوبی شود.
رئیس انستیتو پاستور ایران تصریح کرد: شایان ذکر است مهم ترین نکته در بحث مقابله با واریانت امیکرون استفاده از ماسک می باشد چونکه انتقال این واریانت خیلی بیشتر از موارد دیگر است.


منبع:

1400/09/30
14:15:22
0.0 / 5
715
تگهای طراحی کیت تشخیص امیکرون: آزمایش , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیست و یکم