در پارك فناوری پردیس محقق شد؛

عرضه بیشتر از ۵۰ عنوان خدمت تجاری سازی به دانش بنیان ها طی ۲۰ سال

عرضه بیشتر از ۵۰ عنوان خدمت تجاری سازی به دانش بنیان ها طی ۲۰ سال

به گزارش بیست و یکم معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس از عرضه ۵۰ خدمت تجاری سازی محصولات دانش بنیان به شرکتهای دانش بنیان عضو پارک طی ۲۰ سال اطلاع داد.به گزارش بیست و یکم به نقل از پارک فناوری پردیس، اکبر قنبرپور اظهار داشت: از سال ۸۶، دپارتمان های مختلفی برای عرضه خدمات تجاری سازی به شرکتهای دانش بنیان در پارک پردیس بوجود آمد و الان بیشتر از ۵۰ عنوان خدمت تجاری سازی به شرکتهای مختلف عضو عرضه می شود.
قنبرپور افزود: حالا پارک فناوری کشور با بیشتر از ۳۵۰ شرکت دانش بنیان عضو شده و ۲ شعبه در غرب و شرق تهران، بیشتر از هزار نوع محصول و خدمت فناورانه را تجاری سازی کرده است.
وی اضافه کرد: بر مبنای صورت های مالی موجود، سال ۹۸ حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان فروش محصولات پارک بوده است که پیشبینی می شود این رقم در سال ۹۹ حداقل ۵۰ درصد افزایش داشته باشد. نکته دیگر این است که به ازای هر یک ریال که دولت در پارک سرمایه گزاری نموده، بخش خصوصی ۱۰ برابر آنرا در پارک سرمایه گزاری نموده و این نشان از اعتماد بخش خصوصی از بازدهی سرمایه گذاری در پارک دارد.
معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس اظهار داشت: یکی از مهم ترین مسائل در زمینه توسعه نوآوری، موضوع هایی از قبیل تحریم و مشکلات اقتصادی می باشد که بر سر راه شرکت ها و پارک وجود دارد و عمده تلاش ما در ۲۰ سال قبل مبتنی بر رفع این موانع بوده است.
قنبرپور افزود: ایجاد معافیتهای مالیاتی، خروج پارک از شمول قانون منع استقرار شرکتها در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران، امکان استفاده شرکتها از تسهیلات بانکی، معافیت از پرداخت عوارض معمول کشور و ایجاد صندوقی برای پشتیبانی از شرکتها در پارک، همچون کارهایی بوده که ما در ۲۰ سال قبل برای موانع زدایی توسعه نوآوری در پارک انجام دادیم.
وی افزود: ما به دنبال ایجاد مجموعه ای هستیم که در آن آزمایشگاه ها و کارگاه های علمی مختلف، سرمایه گذاران خطر پذیر، منتورها، مراکز رشد و شتابدهنده ها، فضاهای کار اشتراکی، شرکتهای مختلف و فضای علمی و آکادمیک لازم درون آن وجود دارد. تلاش می نماییم که شرکت ها نیازهای مختلفشان در زمینه خدمات تخصصی و عمومی را در داخل پارک تأمین کنند، یعنی تمام دغدغه های یک شرکت از تأمین نیروی انسانی، تأمین نیازهای فناوری، جذب سرمایه، استفاده از آزمایشگاه ها و کارگاه های مورد نیاز در داخل پارک صورت بگیرد.

1400/07/13
12:09:50
0.0 / 5
679
تگهای عرضه بیشتر از ۵۰ عنوان خدمت تجاری سازی به دانش بنیان ها طی ۲۰ سال: آزمایش , خدمات , دانش بنیان , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
بیست و یکم