ساخت موتور بمب افکن های ارتش آمریکا به دست رولزرویس

ساخت موتور بمب افکن های ارتش آمریکا به دست رولزرویس

به گزارش بیست و یکم شرکت ˮرولزرویسˮ موتورهای جدید بمب افکن B-۵۲ نیروی هوایی ایالات متحده را در قراردادی به ارزش ۲.۶ میلیارد دلار خواهد ساخت.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، بیانیه مطبوعاتی شرکت انگلیسی "رولزرویس" نشان داده است که نیروی هوایی ایالات متحده این شرکت را برای طراحی جدید و تهیه موتورهای بمب افکن های معروف به "B-۵۲ Stratofortress" برگزیده است. این شرکت موتورهای "F-۱۳۰" را در مرکز "ایندیاناپولیس ایندیانا" بعنوان موتور جایگزین این بمب افکن ها تولید می کند.
این تصمیم بعد از یک رقابت سه جانبه تحت عنوان "برنامه تعویض موتور تجاری"(CERP) بین شرکتهای "GE Aviation"، "پرت اند ویتنی"(Pratt & Whitney) و "رولزرویس"(Rolls-Royce) گرفته شد.
عقد این قرارداد بدان معناست که "رولزرویس" مسئولیت تولید موتورهای بمب افکن B-۵۲ را تا ۳۰ سال آینده بر عهده خواهد داشت.
بمب افکن های B-۵۲ نیروی هوایی ایالات متحده از دهه ۱۹۶۰ تابحال به موتورهای شرکت "پرت اند ویتنی" مجهز بودند و این هواپیماها تا سال ۲۰۳۰ بازنشسته خواهند شد.
پروژه "CERP" تنها بخشی از تلاشهای نیروی هوایی ارتش آمریکا برای به روزرسانی بمب افکن های B-۵۲ است. طبق گزارشات، این هواپیمای نمادین همینطور یک رادار جدید، ارتقای اتصالات و یک کابین خلبان دیجیتالی خواهد داشت. نیروی هوایی آمریکا امیدوار است که این به روزرسانی ها همچون روی موتورهای F-۱۳۰ به آنها اجازه دهد تا دهه ۲۰۵۰ هم از بمب افکن های B-۵۲ استفاده کنند.
مقرر است پروژه "CERP" تا ۴۰ درصد بُرد و بهینه سازی مصرف سوخت بیشتری برای B-۵۲ فراهم آورد.
"F-۱۳۰" یک نام نظامی است که به موتور تجاری "BR۷۲۵" شرکت "رولزرویس" داده می شود و تابحال در برخی از جت های تجاری و هواپیماهای مسافربری همچون "بوئینگ ۷۱۷" استفاده شده است. به قول "رولزرویس" این موتور ۱۷ هزار پوند نیرو تولید می کند.
برپایه گزارش رویترز، این قرارداد جدید بین نیروی هوایی ایالات متحده و "رولزرویس" شامل یک قرارداد شش ساله با بودجه اولیه ۵۰۰ میلیون دلاری است که در صورت تمدید در دراز مدت می تواند به ارزش ۲.۶ میلیارد دلاری برسد.
شرکت "بوئینگ" نخستین موتورهای F-۱۳۰ "رولزرویس" را تا سال ۲۰۲۵ در هواپیماهای خود آزمایش می کند.
"تام بل" رئیس و مدیرعامل "رولزرویس" در آمریکای شمالی اظهار داشت: ما مفتخریم که به یک برنامه قدرتمند نیروی هوایی ایالات متحده ملحق شده ایم و موتورهای درجه یک را عرضه می دهیم که مأموریت های ارتش آمریکا را تا ۳۰ سال آینده تقویت می کند. "F۱۳۰" یک موتور اثبات شده، کارآمد و مدرن است که برای بمب افکن B-۵۲ مناسب می باشد.1400/07/07
10:05:47
0.0 / 5
814
تگهای ساخت موتور بمب افکن های ارتش آمریکا به دست رولزرویس: آزمایش , تولید , دیجیتال , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم