با تولید داخل؛

سبد محصولات نانو در حوزه آب كامل شد

سبد محصولات نانو در حوزه آب كامل شد

به گزارش بیست و یکم مدیر گروه صنعت ستاد نانو با اشاره به اینکه حالا سبد کاملی از محصولات نانو در حوزه آب داریم، اظهار داشت: طرح استفاده از نانو جاذب ها در ۱۰شهر و ۱۰۰روستا اجرا شده است.دکتر علی اصغر نجیمی، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هم اکنون ۷۵۰ محصول نانوی تایید شده در بازار وجود دارد که در این سبد ۲۵۰ محصول در ارتباط با تجهیزات و مابقی محصول مصرفی در حوزه نانو است.
مدیر گروه صنعت ستاد توسعه فناوری نانو اضافه کرد: پیشبینی می نماییم که تا آخر سال ۱۴۰۰ حدود ۲۵۰ محصول دیگر وارد سبد محصولات تجاری سازی شده نانویی شود.
وی اظهار داشت: هم اکنون فناوری نانو به حوزه های آب، سلامت، ساختمان، کشاورزی، محیط زیست و… رسوخ پیدا کرده و درحال توسعه است.
نجیمی با اشاره به اینکه فناوری نانو به صورت کامل در بخش آب رسوخ پیدا کرده است، اظهار داشت: در حوزه آب تقریباً سبد کاملی از فناوری و محصولات برای رفع اغلب چالش های آبی به کار گرفته شده است که برای حذف فلزات سنگین از آب، شیرین سازی، حذف نیترات، حذف کدورت و میکروارگانیسم و بوی بد، پکیج های بحران، بازچرخانی آب و… به کار می آید.
مدیر گروه صنعت ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به اینکه به صورت مثال با استفاده از فناوری نانو جاذب آرسنیک در ۱۰ شهر و بیشتر از ۱۰۰ روستا، طرح تصفیه آب انجام شده است، اظهار داشت: اگر قرار بود با سرمایه گذاری برابر با تولید، این فناوری را از خارج کشور وارد نماییم، تنها امکان سرمایه گذاری برای رفع چالش یک یا دو شهر وجود داشت.
به گفته نجیمی، همینطور طرح بازچرخانی پساب صنعتی سامانه RO در کاشان، شیرین سازی آب در شهر شوش، بوشهر و.. با استفاده از فناوری الکترودیالیز و استفاده از غشای نانو صورت گرفته است.


منبع:

1400/04/21
18:41:16
0.0 / 5
874
تگهای سبد محصولات نانو در حوزه آب كامل شد: تولید , صنعت , فناوری , محصولات
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیست و یکم