تجربه رانندگی متفاوت با یك سیستم هشدار دهنده جدید

تجربه رانندگی متفاوت با یك سیستم هشدار دهنده جدید

یکی از مواردی که در حین رانندگی ممکنست برای برخی رانندگان آزار دهنده باشد توقف طولانی پشت چراغ قرمز است. اما ظهور یک فناوی نوین موجب رهایی افراد از این حس ناخوشایند خواهد شد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، بتازگی چراغ های راهنمایی هوشمندی توسعه داده شده اند که با اتصال به صفحه نمایش تعبیه شده روی داشبور خودرو(همانند سامانه ماهواره ای ناوبری جهانی) به رانندگان اطلاع می دهند که برای عبور راحت از چراغ قرمز چه سرعتی می بایست داشته باشند و اگر راننده در هر صورت پشت یک چراغ قرمز ماند، این صفحه نمایش اطلاعات مربوط به مدت زمان ماندن تا چراغ سبز بعدی را دریافت و به وی اطلاع خواهد داد.
این فناوری از جهاتی بسیار کاربردی است چونکه موجب صرفه جویی در مصرف سوخت و زمان می شود و بطور قابل توجهی از زمان توقف خودرو ها در جاده ها به سبب ماندن در پشت چراغ قرمز کاهش می دهد.
این چراغ های راهنمایی هوشمند می توانند اطلاعات را از فاصله حداکثر دو سوم مایل(یا یک کیلومتر) به ماشین های مجهز به این فناوری منتقل کنند.
شرکت دولتی "Highways England" و شرکت مشاوران زیرساختی "Amey" بعد از آزمایش این فناوری جالب دریافتند که چراغ های راهنمایی با هدف حذف توقف های غیرضروری تا یک چهارم از میزان انتشار گازهای آلاینده حاصل از خودرو ها می کاهند.
هنگامی که وسایل نقلیه حرکت می کنند، تولید گازهای آلاینده افزایش می یابد و قطع این روند تولید کربن دی اکسید و نیتروژن اکسید را به ترتیب ۲۷ و ۱۷ درصد می کاهد.
سالانه حدود هفت میلیون نفر به سبب آلودگی هوا جان خودرا از دست می دهند. این فناوری که با عنوان "Green Light Optimal Speed Advisory" شناخته می شود قبلاً در خیابان های A۲ و M۲ در جنوب شرقی انگلیس و در خیابان A۴۵ بیرمنگام آزمایش شده است.
آخرین آزمایشی که جهت بررسی این فناوری صورت گرفت حدود چهار ماه به طول انجامید و ۸۲۵ هزار پوند نیز هزینه در بر داشت. آخرین آزمایش در دو بزرگراه در منطقه منچستر بزرگ انجام شد. پژوهشگران طی این مطالعه میزان انتشار گاز خودرو مجهز به این فناوری و خودروی فاقد این فناوری را سنجیدند. بعد از آن پژوهشگران شاهد بیشترین میزان کاهش انتشار وسیله نقلیه سنگین بودند برای اینکه این نوع وسایل نقلیه به طور معمول آلودگی هوا بیشتری ایجاد می کنند.1400/04/03
15:14:14
0.0 / 5
592
تگهای تجربه رانندگی متفاوت با یك سیستم هشدار دهنده جدید: آزمایش , پژوهش , تولید , سیستم
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم