كامپیوتر های كوانتومی كم حجم از راه می رسند

كامپیوتر های كوانتومی كم حجم از راه می رسند

بیست و یکم: کامپیوتر های کوانتومی به طور معمول فضای زیادی اشغال می کنند. پژوهشگران با بهره گیری از تکنولوژیهای جدید در تلاش هستند تا کامپیوتر های کوانتومی کم حجم تولید کنند و به موفقیت هایی نیز رسیده اند.به گزارش بیست و یکم به نقل از زد دی نت، نصب کامپیوتر های کوانتومی نیازمند استفاده از سالن های بزرگ و ابزار پیچیده است. ولی حالا فناوری جدیدی به کار گرفته شده که نتیجه آن ساخت یک کامپیوتر کوانتومی جدید است که تا بدان حد کوچک است که تنها به اندازه یک کمد در یک اتاق فضا اشغال می کند.
پژوهشگران دانشگاه اینزبرگ اتریش با پشتیبانی مالی اتحادیه اروپا و در قالب طرحی ۱۰ میلیون یورویی به نام AQTION موفق به تولید کامپیوتر کوانتومی شده اند که در دو قفسه سرور ۱۹ اینچی جای می گیرد. همین طور اتصال این کامپیوتر به برق نیز پیچیدگی چندانی ندارد.
رایانه های کوانتومی عادی به طور معمول در فضاهای آزمایشگاهی به وسعت ۳۰ تا ۵۰ متر مربع نصب می شوند. در این کامپیوتر ها از یون ها که اتم هایی تک بار هستند بعنوان کیوبیت استفاده می شود و اطلاعات کوانتومی بصورت رمزگذاری شده در این یون ها ذخیره می شود و در قالب پالس های لیزری کنترل و مدیریت می شود.


منبع:

1400/04/02
19:01:57
0.0 / 5
633
تگهای كامپیوتر های كوانتومی كم حجم از راه می رسند: آزمایش , پژوهش , تولید , دانشگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیست و یکم