شغل افراد علمی زیر ذره بین مجله نیچر

من را به ماه ببر!

من را به ماه ببر!

بیست و یکم من را به ماه ببر!


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از نیچر، لوردانا بسون ریاست واحد آزمایش میدانی آنالوگ و آموزش- اکتشاف در آژانس فضایی اروپا در کلن آلمان را بر عهده دارد.
لوردانا در این خبر به صورت مختصر درباره فعالیت خود گفته است. او اظهار داشت: من از سال ۱۹۹۲ که مهندس کامپیوتر بودم و در زمینه فناوری اطلاعات به آنها آموزش می دادم تابحال در آژانس فضایی اروپا (ESA) هستم و به فضانوردان آموزش می دهم. فعالیت من به تدریج کمی تغییر نمود و به طراحی مأموریت های آینده انسان به مریخ و همینطور مأموریت هایی برای کشف غارهای ماه کمک کردم.
این عکس در سال ۲۰۱۸ در بخشی از جزایر قناری آتشفشانی اسپانیا به نام لانزاروته، گرفته شده است. گیاهان کمی در آنجا وجود دارند ازاین رو آنالوگ خارق العاده ای برای ماه و مریخ است. ما در اینجا بعد از یک شبیه سازی ماه که فضانوردان طی آن یاد گرفتند چگونه جالب ترین نمونه های سنگ را برای مطالعه تاریخ زمین شناسی شناسایی و جمع آوری کنند، به گرفتن یک گزارش پرداختیم. این آزمایش بخشی از یک دوره میدانی سه هفته ای بود که آژانس فضایی اروپا در سال ۲۰۱۶ معرفی نمود که طی آن فضانوردان برای مشاهده خصوصیت های زمین شناسی آماده می شوند.
ما جلسات آموزشی را در "فیورد" نروژ در دره "بلترباخ" در رشته کوه "دولومیت" در شمال شرقی ایتالیا و در ناحیه دهانه برخوردی "نوردلینگر ریس" در جنوب غربی آلمان انجام دادیم. در این گونه نواحی فضانوردان می آموزند که چگونه بهترین نمونه های سنگ را برای بازگشت به زمین انتخاب کنند. ما تنها ۳۰۰ کیلوگرم از سنگ های ماه را در دست داریم که هنوز هم دانشمندان درحال تجزیه و تحلیل آنها هستند. داشتن این سنگ ها برای مطالعه منشا منظومه شمسی بسیار پرارزش است.
من همینطور از سال ۲۰۱۱ یک برنامه خاص را اجرا می کنم که در آن گروهی متشکل از شش فضانورد را شش شبانه روز در غارهای جزیره "ساردینیا" ایتالیا یا اسلوونی به صورت جداگانه نگه می داریم. در آنجا فضانوردان تنها خودشان هستند و بعضی اوقات مجبور به عبور از معابر باریک هستند اما گفتنی است من و دیگر مربیان بخش ایمنی، یک پزشک و اپراتورهای فیلمبرداری بر حال آنها نظارت داریم. هر چه در مسافرت به فضا آنها از زمین دورتر می شوند برای حفظ ایمنی می بایست بیشتر مراقب خود باشند.
صخره های ماه و مریخ اطلاعاتی پرارزش درباره ساختار زمین طی میلیاردها سال پیش عرضه می دهند. ما به فضانوردان نیاز داریم تا توسط آنها بیشتر از تاریخ و گذشته زمین آگاه شویم.
منبع:

1400/03/23
22:50:09
0.0 / 5
954
تگهای من را به ماه ببر!: آزمایش , آموزش , اپراتورها , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بیست و یکم