تشخیص كرونا در 1 ثانیه!

تشخیص كرونا در 1 ثانیه!

محققان ˮدانشگاه فلوریداˮ و ˮدانشگاه ملی چایو تانگˮ تایوان موفق به تولید دستگاه میکروسیالی شده اند که می تواند پروتئین کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ یک نمونه بزاق را ظرف یک ثانیه تشخیص دهد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از مد گجت، این دستگاه الکتروشیمیایی از آنتی بادی ضد پروتئین میخ مانند برای شناسایی ویروس استفاده می نماید و می تواند آزمایش سریع کووید-۱۹ را امکان پذیر کند.
هنوز هم آزمایش یکی از مهم ترین راه های تشخیص بیماری کووید-۱۹ است. در حالیکه از شیوع این بیماری در بعضی مناطق جهان کاسته شده است اما برخی کشورها هنوز هم درگیر مبارزه با این بیماری هستند.
آزمایش استاندارد کنونی آزمایش PCR است که از نظر دقت و صحت پیشتاز است اما برای انجام آن به کارکنان ماهر و تجهیزات آزمایشگاهی تخصصی نیاز است و در نتیجه زمان تاخیر قابل توجهی بین جمع آوری نمونه و مشاهده نتایج وجود دارد.
"مینگان ژیان"(Minghan Xian) محقق این مطالعه اظهار داشت: زمان تشخیص آزمایش جدید کووید-۱۹ که توسعه داده ایم به طرز حیرت انگیزی، فوری است و در عرض یک ثانیه می تواند نتیجه مثبت یا منفی را عرضه نماید که این امر مهم می باشد.
تشخیص ویروسی بر روی یک الکترود طلا که دارای آنتی بادی ضد پروتئین میخ مانند ویروسی است و می تواند با یک نمونه مانند بزاق پر شود، انجام می شود. اتصال پروتئین میخ مانند به الکترود بار الکتریکی را که از راه آن عبور می کند تغییر خواهد داد و به دستگاه اجازه می دهد ویروس را تشخیص دهد. کل الکترود در یک نوار تست یکبار مصرف گنجانده شده است که کاربر هم برای انجام تجزیه و تحلیل آنرا به گوشی متصل می کند.
منبع:

1400/03/03
10:16:36
0.0 / 5
595
تگهای تشخیص كرونا در 1 ثانیه!: آزمایش , استاندارد , تولید , دانشگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بیست و یکم