محققان دانشگاه آكسفورد :

عفونت مجدد به كروناویروس دستكم تا 6 ماه بعید است

عفونت مجدد به كروناویروس دستكم تا 6 ماه بعید است

بیست و یكم: مطالعات دانشگاه ˮآكسقوردˮ نشان می دهد، افرادی كه دارای آنتی بادی كووید-19 هستند حداقل به مدت شش ماه در مقابل ابتلای مجدد ایمن هستند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل؛ یکی از مطالعات تحت نظارت سازمان بهداشت جهانی(NHS) نشان می دهد، افرادی که یک دفعه ویروس کرونا را گرفته و دارای آنتی بادی هستند بعید است در ضمن شش ماه باردیگر مبتلا شوند.
تحقیقات انجام شده در بیمارستان های دانشگاه "آکسفورد" ۱۲ هزار و ۱۸۰ نفر از کادر درمان را از ماه آوریل تا ماه نوامبر مورد مطالعه قرار داد. آزمایش های آنتی بادی نشان داد که تا زمان شروع مطالعه، از میان ۱۲۴۶ فردی که قبلا مبتلا شده بودند، تنها تست کووید-۱۹ سه نفر(۰.۰۲۴ درصد) باردیگر مثبت شد. کارشناسان می گویند این نشانه دلگرم کننده ای است در خصوص اینکه افرادی که قبلاً آلوده شده اند بعید است باردیگر گرفتار کووید-۱۹ شوند.
پژوهشگران می گویند این مطالعه نشان میدهد که ابتلای به "سارس کوو- ۲"(SARS-CoV-۲) ایمنی کوتاه مدت در مقابل ابتلای مجدد به ویروس ایجاد خواهدنمود.
همین طور آزمایش منظم ۱۱ هزار و ۵۲ نفر نشان داد که ۸۹ نفر از این افراد که قبل از این به کووید-۱۹ مبتلا نشده بودند گرفتار بیماری شده و علایم بیماری را بروز دادند. ۷۶ عضو دیگر نیز که نتیجه آزمایش شان مثبت بود بدون علایم بیماری بودند.
بدین سبب بطور کلی ۱۶۸ نفر(۱.۴۹ درصد) از افرادی که ابتلای قبلی نداشته اند، علایم بیماری را بروز دادند و یا نتیجه تست آنها مثبت اعلام گردید.
این تحقیقات که امروز به صورت آنلاین و قبل از چاپ انتشار یافته است، نشان میدهد احتمال ابتلای مجدد افرادی که قبلاً به ویروس آلوده شده اند خیلی کم است.
پروفسور دیوید ایر، یکی از نویسندگان این مقاله و عضو دپارتمان سلامت دانشگاه آکسفورد، اظهار داشت: تحقیقات جاری که شامل گروه بزرگی از کادر درمان می باشد نشان داده است که مبتلاشدن به کووید-۱۹ در بیشتر افراد حداقل شش ماه ایمنی در مقابل ویروس به وجود می آورد.
افرادی که تست آنتی بادی آنها مثبت بوده است علایم بیماری را بروز ندادند در صورتیکه ۸۹ نفر از کسانی که تست آنتی بادی آنها منفی بود به ویروس مبتلا شدند. این واقعا خبر خوبی است، برای اینکه می توان اطمینان حاصل کرد که بیشتر افرادی که به کووید-۱۹ مبتلا می شوند، حداقل برای مدت کوتاهی از ابتلای مجدد مصون اند.
یک مطالعه قبلاً نشان داده بود که سطح آنتی بادی بعد از مبتلاشدن به سرعت کاهش پیدا می کند و تنها بعد از ۸۵ روز به نصف تعداد اصلی خود می رسد. این کاهش همچنان ادامه می یابد و میزان آنتی بادی ها ۱۳۷ روز بعد از زمانی که در بیشترین حالت خود بودند به میزان غیر قابل تشخیصی می رسند.
اما پروفسور ایر می گوید که آخرین یافته ها نشان می دهند: مصونیت کمی در افراد مبتلا شده باقی می ماند.
منبع:

1399/09/02
09:37:54
5.0 / 5
503
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بیست و یکم