تولید سفینه ماه نشین ناسا توسط بلو اوریجین

تولید سفینه ماه نشین ناسا توسط بلو اوریجین

به گزارش بیست و یكم شركت بلو اوریجین كه جف بزوس مدیرعامل آن است، وظیفه تولید فضاپیمای ویژه ناسا كه مقرر است بر سطح كره ماه فرود آید را بر عهده گرفته است.به گزارش بیست و یكم به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، شركت بلواوریجین گروهی را مامور طراحی و ساخت فضاپیمای ناسا كرده كه مقرر است در چارچوب برنامه آرتمیس ناسا در آینده نزدیك بر سطح ماه فرود آمده و مأموریت های اكتشافی مختلفی را انجام دهد.
به گفته جف بزوس كه مدیرعامل شركت آمازون هم هست، لاكهید مارتین، نورتروپ گرومن و دراپر هم برای اجرای این مأموریت با بلواوریجین همكاری می كنند. انتظار می رود با تكمیل این طرح سفر مجدد فضانوردان امریكایی به ماه تا سال ۲۰۲۴ ممكن شود. در این سفر برای نخستین بار یك فضانورد زن امریكایی هم به ماه فرستاده می شود.
بلواوریجین مقرر است در زمینه تولید سیستم های ویژه فرود بر روی ماه كه توسط فضانوردان مورد استفاده قرار می گیرد هم با ناسا همكاری كند. دو طرف قبلا همكاری هایی در زمینه تولید برخی سیستم های فضایی ناوبری و فرود هم داشته اند.
در جریان این همكاری بلواوریجین مدیریت طرح های مهندسی و تامین امنیت را بر عهده دارد و لاكهید مارتین هم تولید سیستم های حمل و نقل قابل استفاده مجدد را مدیریت كرده و وظیفه هدایت عملیات پرواز خدمه و آموزش انها را بر عهده دارد. North Grumman انتقال وسایل نقلیه را به سمت ماه و مریخ مدیریت می كند و دراپر هم كنترل سیستم های هدایت فرود و پرواز را بر عهده خواهد داشت.

1398/08/03
22:45:14
5.0 / 5
2972
تگهای خبر: آموزش , تولید , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم